Doprastav - Slávia EU 3:1, druhý titul pre Doprastav

02.05.2012 Celý región

Bratislava 2. mája (TASR) - Volejbalistky Doprastavu Bratislava získali v stredu na svojej palubovke v hale PKO druhý majstrovský titul. Rozhodli o ňom víťazstvom v piatom finále play off extraligy nad svojím mestským rivalom Sláviou EU 3:1 a celú sériu ukončili výhrou 3:2 na zápasy, pričom už viedli 2:0.

finále play off - 5. zápas:

Doprastav Bratislava - Slávia EU Bratislava 3:1 (13, -18, 18, 26)
rozhodovali: Juráček, M.Sarka
900 divákov
/konečný stav série: 3:2/

Doprastav: B. Koseková, Palgutová, Crkoňová, Pencová, Hensonolvá, Rojková, libero Valachová (Šmitalová, Jelínková, Drobňáková, Vargová)
Slávia EU: Smataníková, Golitková, Kuciaková, Salanciová, Kóšová, Herelová, libero: Hinzellerová (Mitrengová, Krišková, Pišteláková, Svatošová, Rákošová)

Rozhodujúci piaty duel začali lepšie hráčky Slávie EU, ale len do vedenia 8:6. Potom už dominovali domáce, ktoré viedli 16:9 a 20:12 a set bez problémov doviedli do vedenia 1:0. Slávistky napriek strate prvého setu neklesli a druhý set patril pre zmenu im. Vypracovali si vedenie 22:15 a vyrovnali. V treťom sete viedli slávistky 6:3, ale v ďalšom priebehu nevedeli čeliť dobrej obrane súperiek, ktoré si vypracovali vedenie 18:11 a a bez väčšieho odporu využili za stavu 24:18 prvý setbal. Vo vyvrovnanom štvrtom sete viedli obhajkyne titulu 7:4, 7:6, 8:7 a 11:10, a to bolo z ich strany všetko. Doprastaváčky mali kvalitnejší útok a lepšie zvládali dlhšie výmeny, ktoré sa väčšinou končili v ich prospech. Viedli už 18:14 a zdalo sa, že majú nasmerované k víťazstvu. Za tohto stavu ale prišla na podanie hosťujúca Salanciová a zrazu bolo 18:22. Až potom dala za čiaru a pre zmenu prišiel veľký obrat pre Doprastav - 23:23 a vzápätí aj prvý mečbal, ktorý zostal nevyužitý, rovnako pochodili pri prvom setbale aj slávistky, keď Smataníková dala podanie mimo ihrisko a to isté pri druhom setbale urobila aj Kuciaková. Doprastav následne využil druhý mečbal a tešil sa z titulu.